12.-13.07.2014 - Pálavský festival DL

13.9.2014 - Finále Mistrovství ČSDL

27.9.2014 - Znojemský festival DL

8.ročník přerovského festivalu dračích lodí - místo konání Laguna Přerov 2012

První závody letošní sezóny o POHÁR DRAČIC v příjemném prostředí Laguny v Přerově pro náš Dalmatin´s team začaly úspěšně. V sobotu jsme se vrhly s nadšením do rozjížděk na 200 m a poměřovaly síly s posádkami Komety Hranice, Tygřice Nemocnice Hranice, Volleybalky a Krotitelky žízně. Po 3 rozjížďkách nás čekalo podvečerní finále. Vyrovnané výkony z rozjížděk pro nás byly výzvou a s trenérem Kamilem na kormidle jsme nasadily skvělé tempo  a do posledního závodu na 200 m vložily vše. Oceněním pro nás bylo získání 2.místa s vědomím toho, že nás jen malý kousek dělil od místa 1., které získaly Komety Hranice.

Slunečná neděle 27.5.2012 byla ve znamení jízd na 1km, od minulého roku pořadateli MD vypsaných na čistě nedělní závod. Přihlásilo se 41 posádek a ty spolu závodili někdy i napříč kategoriemi. Dalmatin´s team nastoupil ale již do prvních závodů v 9 hodin s týmy Tygřice N.H., Volleybalky a Krotitelky žízně. Komety Hranice jely v jiné rozjížďce. Na kormidle nás tratí zkušeně vedl Mates, po podařeném startu jsme začaly stahovat rozestupy mezi ostatními posádkami. K největší show pro diváky, ale i nás, došlo při obrátce v místě budoucího cíle, kdy jsme jako třetí dojely obě lodě před námi a musely se všechny vměstnat v obrátce vedle sebe. Stálo nás to sem tam poškrábané pádlo, pobouchaná ramena, ruce, ale průjezd díky Matesovi dopadl dobře. V dojezdu do cíle jsme se radovaly jako první a napjatě čekaly na rozjížďku největších soupeřek týmu Komety Hranice. Až výsledné časy prozradily, že se můžeme radovat ze získání 1.místa na trati 1km !  2.místo si vyjely Volleybalky.

Tyto závody byly první v letošní sezoně pro náš tým. Ukázaly nám v čem se ještě zlepšit, s čím můžeme být spokojené, ale hlavně to, že i když naši posádku posílily nově příchozí členky, tak nám  to nic neubralo na naší touze a úspěšnosti dobývat přední pozice..... a že jezdíme pro radost !!!

Na závěr musíme opět vzdát hold pořadatelům Moravian Dragons a nově  i pomáhajícímu týmu Dragon Force. Rozjížďky začínaly dle harmonogramu, kvalitně postavené dráhy a časomíra s elektronickou cedulí výsledků všem prozrazovala, jakých časů právě dosáhly. Zajištění občerstvení ve stanech a stáncích jako každý rok ocenili nejen závodníci, ale i hojný zástup návštěvníků, které klání mezi soupeři na dračích lodích vtáhlo ihned po příchodu do atmosféry soubojů.  K tomu se i přes nepříznivou předpověď počasí na nás všechny usmívalo po oba dva dny sluníčko. Úžasný ohňostroj v sobotu večer byl důstojnou oslavou sportu, který máme rádi. Gratulujeme  ostatním týmům k jejich výkonům a budeme se těšit na další poměření sil  na Hranickém festivalu 23.-24.6.2012.